12-15 Temmuz 2022 tarihleri arasında İstanbul'da yaklaşık 250 kişinin katılımı ile düzenlenen PSF 3. Avrupa Bölgesel Sempozyumuna Agarta Kozmetik ürün sponsoru olarak katıldı ve gelen konuklara çeşitli hediyeler vererek sempozyuma destek oldu. 

Avrupa Eczacılık Öğrencileri Birliği tarafından düzenlenen ve Avrupa'dan gelen öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen,5 gün süren bu etkinlikte 250'ye yakın eczacılık öğrencisi çeşitli çalıştaylar, bilimsel programlar, yarışmalar ve sosyal programlarda bir araya geldi ve mesleğin mevcudiyetini ve geleceğini tartıştılar.


Türkiye'nin en doğal ürünlerini üretmek için yola çıkan Agarta Kozmetik tarafından üretilen ve doğal ürünlerden özel olarak hazırlanan hediye paketleri sempozyumda bulunan tüm katılımcılara ulaştırıldı. Hem Türkiye'de öğrenim gören hem de yabancı öğrencilere dağıtılan hediyeler büyük beğeni topladı.


Bu seneki organizasyon, pandemi sonrasında öğrenciler için yeniden buluşma ve birleşme imkanı sunması sayesinde yoğun ilgi görürken katılımın fazla olması da memnuniyet yarattı. Doğal ve bitkisel kozmetik ürünlerden oluşan hediye setleri eczacılık mutfağında yetişen ve işin uzmanı olarak eğitim gören öğrencilerden tam not almayı başardı.

Kremler, diş macunları, şampuanlar, sabunlar, kolonyalar ve hijyen ürünleri gibi ürün gamı son derece geniş olan Agarta Kozmetik bu organizasyonda da destek amaçlı yerini aldı.