Menü
Sepetim

Sıkça Sorulan Sorular

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA

·         Ürünlerinizi nerede bulabilirim?

Ürünlerimizi marketlerde, ezcanelerde, aktarlarda veya e-ticaret sitelerinde bulabilirsiniz.

·        Ürünlerinizin içeriği tamamen doğal mıdır ?

T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Doğal ve Organik Kozmetik Bileşen ve Ürün İddialarına İlişkin Kılavuz Sürüm-1’e göre ürünlerimizin tamamının içeriği doğaldır.

        ·        Ürünlerinizin etkisini görebilmek için en az ne kadar süre kullanılmalıdır?

Cildin kendini yenileme süresi 28 gündür. Buna göre hangi kozmetik ürünü kullanılırsa kullanılsın, ürünün tam olarak etkisini gösterme süreci en az bir aydır. Tam sonuç görebilmek için ürünün düzenli olarak kullanılması gereklidir.

·        Hamilelik sürecinde ürünlerinizi kullanmanın herhangi bir yan etkisi olur mu?

Hamilelik sürecinde özellikle A vitamini gibi Doğum Anomalilerine neden olabilecek zararlı maddeler kullanılmadığından herhangi bir yan etkisi yoktur. Güvenle kullanılabilir.

·        Bıttım sabunu saç beyazlamasını geciktirir mi?

Bıttım sabunu ile ilgili saç beyazlamasını önlediğine dair ciddi makaleler yayınlanmıştır, fakat genel kabul görmediği için böyle bir iddiada bulunmamız mümkün değildir.

·        Ozon yağında kullanılan ozon miktarı nedir?

Doğal bir antioksidan olan ozon yağı; saf zeytinyağının oksijen ile doyurulmuş halidir. Ozon, yaşamımızı sürdürmek için hayatımızın her anında bize gerekli olan Oksijen(O2) molekülünün üç atomlu (O3) halidir ve oksijen ile birlikte vücuda alınır. Yaşam kaynağımız olan oksijenin  ölçülemediği gibi ozon miktarının da ölçülmesi mümkün değildir.

·        Ürünlerinizde hayvansal deney yapılıyor mu?

Hayvansal deney yoktur. T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi cihaz Kurumu tarafından belirlenen kozmetik yönetmeliğine göre bitmiş ürünlerde hayvansal deney yapmak yasaktır.

·        Ürünlerinizde parfüm var mıdır ve zararları nelerdir?

 Ürünlerimizde bitkisel esans mevcuttur. Bitkisel esanslar iki türlüdür. Her ne kadar bitkiselde olsa alerjen içeren esanslar ve alerjen içermeyen(non alerjen)esanslar bulunmaktadır. Ürünlerimizde non alerjen yani alerjen içermeyen bitkisel esanslar kullanılmaktadır.

·        Leke sabunu içeriğinde yer alan badem yağı yüz bölgesinde tüylenme yapar mı?

Genel anlamda badem yağı cildi ve kıl foleküllerini beslediği için tüylenme yapabilir fakat sabunun ana işlevi temizleme olduğu için sabun içeriğindeki badem yağı cildin en iç katmanı olan dermis tabakasına ulaşamaz. Bu sebepten cildi besler ama kıl foleküllerini beslemez. Badem yağı kremde kullanılmışsa dermis tabakasına ulaşır ve tüylenme yapabilir ama sabunda kullanılmışsa tüylenme yapmaz.

·        Ürünlerinizde kostik var mıdır?

Kostik kullanılmadan sabun üretmek mümkün değildir. Fakat bitmiş ürünlerimizde kostik yoktur. Şimdiye kadar bilinen geleneksel sabunlar, bir molekül yağ ile üç molekül kostiğin reaksiyona girmesi sonucu oluşur ve bu reaksiyon çoğu zaman tam olarak gerçekleşemediğinden bitmiş ürünlerde de kostik bulunabilir. Bizim ürünlerimiz; yağ yerine sabunlaşmayı sağlayan yağ asitleri ve kostiğin tam reaksiyonu sonucu oluşan sabunlardır. Yani yağ asitleri ile kostik tamamen farklılaşarak sabun halini alır. Bu sebepten bitmiş ürünlerimizde kesinlikle kostik yoktur.

·        Ürünlerinizin içeriğinde yer alan Phenoxyethanol zararlı mıdır?

Phenoxyethenol adından da anlaşılabileceği gibi fenol grubundan değerli bir bileşiktir. Fenol grupları özellikle meyve ve sebzelerde ciddi oranda bulunan ve birçok ilacın aktif içerik maddesi olarak da kullanılan çok değerli bir bileşiktir. Ürünlerimizde de kullanılan Phenoxyethenolün ana amacı ürünlerin mikrobiyolojik olarak üremesini ve küflenmesini önlemektir.

·        Ürünlerinizde Titanium Dioxide var mıdır?

Ürünlermizde Titanium Dioxide yoktur. T.C. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından Titanyum Dioxide’in zararlı veya yasak olduğuna dair hiçbir bildiri yoktur. Titanium Dioxide’in zararlı olup olmadığı Avrupa Kozmetik Birliği ( Colipa ) tarafından henüz tartışma konusudur. İncelemeler devam etmektedir. Fakat biz Agarta Bitkisel Kozmetik olarak, zararlı olabileceği ihtimaline karşı ürünlerimizde kesinlikle Titanium Dioxide kullanmıyoruz.

·        Ürünlerinizde alkol var mıdır?

Alkol çok geniş bir kavramdır. Yediğimiz, içtiğimiz ve ilaç olarak kullandığımız pek çok alkol bileşeni vardır. Fakat zararlı olduğu bilinen ve alkol denilince aklımıza gelen 2 çeşit alkol vardır. Bunlar etilalkol ve metil alkoldür. Etil alkol veya metil alkol, el ve cilt dezenfektanı ile kolonyalarımız hariç, ürünlerimizin hiçbir çeşidinde yoktur.

·        Ürünlerinizin içeriğinde yer alan peg400 zararlı mıdır?

Kozmetik ürünlerinde bir maddenin zararlı olup olmayacağı önce literatür araştırmasında taranır. Daha sonrasında Sertifikalı Uzman kişilerce yapılan ürün güvenlik değerlendirmesindeki hesaplamalarda tek tek ürün bileşenlerinin, gerek anlık gerekse uzun vadede zararlı olup olmayacağı hesaplanır. Buna göre yapılan literatür taramalarında ve ürün güvenlik hesaplamalarında ürünlerimizin hiçbiri zararlı değildir. Anlık veya uzun süreli rahatsızlıklara yol açmaz.

·        Ürünleriniz alerji yapar mı?

Bütün ürünlerimize tek tek çok çeşitli yaş grupları ile erkek ve kadın kişilerden oluşan gönüllüler üzerinde uzman dermatologlar tarafından dermatolojik testler yapılmıştır. Sonuç olarak ise herhangi bir dermatolojik rahatsızlığa ve alerjiye rastlanmamıştır. Ancak kişinin kendisini iyi tanıması ve varsa neye alerjisi olduğunun bilincinde olması çok önemlidir.

          Örneğin; Aloe Vera bitkisi ciddi taramalardan geçirilmiş, test edilmiş ve faydaları hakkında sayfalarca makaleler yayınlanmış olmasına rağmen herhangi bir kişiye alerji yapabilir. Bu bitkinin zararlı olduğu ve herkese alerji yapacağı anlamına gelmemektedir.

·        Ürünlerinizin son kullanma tarihi ve açıldıktan sonra kullanım süresi ne kadardır?

Ürünlerimiz raflarda yerini alana kadar son kullanma tarihine ilişkin çeşitli stabilite testlerden geçmektedir. Kozmetik yönetmeliğine göre yapılan stabilite testler sonucu 30 aya kadar bozulmayan ürünlerin raf ömrü 3 ve daha fazla yıldır. Ürünlerimizin raf ömrünün 3 ve daha fazla yıl olduğuna dair test sonuçlarımız mevcuttur. Açıldıktan sonra 12 ay içinde tüketilmelidir.

ÜYELİK VE ŞİFRE İŞLEMLERİ

·        Agarta Bitkisel Kozmetik’e nasıl üye olabilirim?

Sitemizde yer alan kayıt ol link’ine tıkladıktan sonra gerekli bilgileri doldurarak üyelik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

·        Sipariş verebilmek için üye olmak zorunda mıyım?

Üyelik zorunluluğu yoktur fakat siparişlerinizi daha kolay vermek, siparişinizi takip etmek veya iptal, iade işlemlerini çok daha hızlı yapabilmek için üye olmak gerekmektedir.

·        Şifremi unuttum / Şifremi değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Daha önce sitemize üye olmuş, ancak şifrenizi hatırlamıyorsanız; üye girişi sayfasında ilgili alana üyeliğinizi oluştururken kullandığınız e-posta adresinizi yazdıktan sonra “Şifremi Unuttum” butonuna basarak yeni şifrenizi belirlemeniz için tarafınıza e-posta gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca “Hesabım” sayfasında yer alan “Şifre Değiştir” sekmesinden de eski ve yeni şifrelerinizi girerek şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

SİPARİŞ VE TESLİMAT

·        www.agartakozmetik.com.tr den nasıl sipariş verebilirim?

Satın almak istediğiniz ürünü/ürünleri sepetinize ekledikten sonra sepetim sayfasından “Ödeme Yap” butonu ile bir sonraki aşamaya geçebilir, teslimat ve fatura adresi ile birlikte ödeme bilgilerinizi doldurduktan sonra, siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

·        Yurtdışı satışınız var mıdır?

  Yurtdışına satışımız vardır. Yurtdışı satışlarımızda kargo bedeli alıcıya aittir ve sipariş verilen ürünlerin ağırlığınca hesaplanır. www.agartakozmetik.com.tr üzerinden siparişinizi oluşturduktan sonra Havale/EFT ödeme yöntemini seçerek kargo bedeli ile birlikte ödeme yapabilirsiniz. Kargo bedeli için sitemizde kayıtlı telefon numaramızdan iletişime geçiniz. Yurtdışı satışlarımız PTT Kargo ile gönderilmektedir.

·        Hangi yollarla ödeme yapabilirim?

www.agartakozmetik.com.tr üzerinden yurtiçi satışlarımız için bütün kredi kartları (VISA, Mastercard, American Express) ile online ödeme veya Havale/EFT yöntemi ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur.

·        Aldığım ürünlerin fiyatlarına KDV dahil midir?

www.agartakozmetik.com.tr üzerinden satılan her ürünün satış fiyatına KDV dahildir.

·        Siparişim hangi kargo şirketi ile gönderilecek ?

Siparişlerinizin gönderimi YURTİÇİ Kargo ile sağlanmaktadır.

·        Siparişim bana ne zaman ulaşır?

Saat 13.00’a kadar verilen siparişleriniz, aynı gün kargoya teslim edilir. Siparişleriniz YURTİÇİ Kargo’ya teslim edildikten sonra mesafelere göre teslimat süresi 1-2 gün arasında değişim göstermektedir. Siparişinizin ne zaman ulaşacağı ile ilgili daha detaylı bilgiyi siparişlerim sayfasında bulabilirsiniz. Saat 13.00’dan sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü içerisinde işleme alınır ve kargoya teslim edilir.

·        Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtılma, ezilme, ıslanma vb. bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesi sürecinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.

İPTAL, İADE VE DEĞİŞİM

·        Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmalıyım?

Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarımızda olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir.

·        İade etme süresi kaç gündür?

Ürününüz size teslim edildiğinden itibaren iade etme süreniz 7 gündür.

·        Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmalıyım?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 gün içerisinde ürünün faturası ile birlikte, aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde iadesini gerçekleştirebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünü, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış halini, YURTİÇİ Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz. Faturasız gönderilen iade ve değişim ürünleri tarafımızca kabul edilmeyecektir. İadenizin bize ulaşması için gerekli olan 821577391_Güneyce Kozmetik numaralı müşteri  kodumuzu YURTİÇİ Kargo yetkilisine belirtmeyi unutmayınız. İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden kargo gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

·        Siparişim iptal edildiğinde param ne kadar sürede iade edilir?

Siparişinizin iptali gerçekleştirildikten sonra bedel iadesi için bankanıza talimat verilmektedir. Bankanıza bağlı olarak talimatı takip eden 1-10 iş günü içinde ürün bedeli hesabınıza/kredi kartınıza aktarılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde GÜNEYCE PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ’nin bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır.

Çerez Politikası
Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.