Uzakdoğu’da uzun yıllardan beri kullanılan yosun sabunu, cilt ve saç bakımında çok etkili ürünlerin başında yer alır. Adından da anlaşılacağı üzere deniz yosunundan imal edilen bu bakım ürünü, cildi temizleyip sağlıklı hale getirmek için çok faydalı içeriğe sahiptir. Cildi hem derinlemesine temizleyip hem de nem dengesini koruyan yosun sabununun faydaları bir hayli fazladır. Kişisel bakımınıza ve güzelliğinize dikkat ediyorsanız, yosun sabununun kullanımı, faydaları ve içeriği hakkında detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Yosun Sabunu Ne İşe Yarar?

Yüzyıllık geçmişe sahip olan yosun sabunu, içeriğinde yoğun miktarda A, C ve E vitaminleri barındırır. Bu nedenle cilt bakımında en çok tercih edilen doğal ürünlerden biridir. Temel anlamda yosun sabunu kullanımı ve işlevi şu şekildedir:

Deniz yosunundan imal edilir ve cilt bakımında kullanılır.

Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesi için belirli cilt bakım uygulamalarında tercih edilir. 

Hem cilt hem de saç derisinde çeşitli faydaları vardır. 

Şifalı olduğuna inanılan ve antiseptik özellikleri bulunan deniz yosunundan doğal koşullarda üretilir. 

Doğal bir ürün olduğu için cilt bakımında doğal ve sağlıklı ürünler arayanlar için idealdir.

Görüldüğü üzere yosun sabunu genellikle cilt bakımında ve saç bakım uygulamalarında kullanılan bir üründür. Deniz yosununun şifalı etkisini cildine uygulamak isteyenler için çok faydalıdır. 

Yosun Sabununun Faydaları Nelerdir?

Denizde yetişen yosundan imal edilen yosun sabunu, bu özelliği sayesinde içeriğinde çok fazla mineral barındırır. Suda yaşayan alglerde olduğu gibi deniz yosunu da mineral bakımından zengin olduğu için cilt üzerinde hem nemlendirici hem de yenileyici etki yapar. Genel anlamda yosun sabunu faydaları şunlardır:

Cildi derinlemesine temizler ve nemlendirir. 

Cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri verir. 

Cildin yağ ve nem dengesini korur. 

A, C ve E vitamini bakımından zengin olduğu için cildi onarır. 

Saç derisinde kepeklenmeyi önler. 

Saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. 

Saçların çabuk yağlanmasını engeller ve kafada ağırlık hissi yaratmaz. 

Doğal içeriği ile saçta hoş kokular bırakır. 

Kimyasal içeriğe sahip şampuanların aksine saç dokusunda sülfat, paraben ve silikon gibi zararlı maddeler barındırmaz. 


Yosun Sabunu Nasıl Kullanılır?

Hem cilt hem de saç bakımlarında kullanılan yosun sabunu, çok pratik bir kullanıma sahiptir. Her cilt ve saç tipine uygun olduğu için geniş kullanım alanı bulunan yosun sabunu, yüz temizliğinde düzenli olarak kullanılabilir. Hassas cilde sahip kişiler her gün yüzünü yıkarken yosun sabunu kullanarak derinlemesine temizlik yapabilir. Ayrıca selülit problemi olanlar da vücuda 5 dakika boyunca masajla uygulama yaptığında 4 hafta sonunda ciddi sıkılaşma hissedebilir. Sivilce sorununu ortadan kaldırmak için sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa birkaç dakika boyunca yosun özlü sabun ile yüzü yıkamak yeterli olacaktır. Yosun sabununun kullanımı yüz ve diğer bölgeler için idealdir. 

Yosun Sabunu Hangi Cilt Tiplerinde Kullanılır?

Yosun sabununun kullanılacağı cilt tipleri konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Deniz alglerinde olduğu gibi denizin içinde yetiştiği için yosunlar son derece doğal ürünlerdir. Doğal deniz yosunundan imal edilen sabunlar, yağlı, kuru veya sert ciltler fark etmeksizin hepsinde rahatlıkla kullanılabilir. 

Yosun Sabunun İçeriğinde Neler Var?

Yosun sabunu mineral ve vitamin bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Öncelikle denizde yetiştiği için vücudun ihtiyacı olan mineralleri bünyesinde taşır. Yosun sabunu içeriği, A, E ve C vitamini bakımından zengindir. Antiseptik özellikleri sayesinde cildin bakterilerden arındırılmasını sağlar. İçeriğinde yüksek miktarda kolajen barındırdığı için cildin kendini yenilemesini hızlandırır.

Agarta Doğal El Yapımı Yosun Özlü Sabunu incelemek için (1400 Gr)  TIKLAYINIZ

Agarta Doğal El Yapımı Yosun Özlü Sabunu incelemek için (150 Gr)  TIKLAYINIZ